Home / Tag Archives: Coronavirus

Tag Archives: Coronavirus

14 bashki dolën nga izolimi dhe 7 zona të nxehta/ Manastirliu publikon rregullat që duhet të ndiqni

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, iu bën thirrje qytetarëve të tregohen të kujdesshëm, për shkak të lehtësimit të masave ndaj koronavirusit. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Manastirliu publikon disa rregulla të rëndësishme për të kufizuar përhapjen e virusit të rëndë. “Me lehtësimin e masave shtrënguese, është shumë e rëndësishme që secili …

Read More »

“Jeni katastrofë”/ Trump akuza të forta për OBSH: Keni bashkëpunuar me Kinën për të “mbuluar” të vërtetën për koronavirusin

Donald Trump dyfishoi sulmet e tij ndaj Organizatës Botërore të Shëndetit mbrëmë dhe e quajti trajtimin e saj të pandemisë një ‘katastrofë’. Ai tha se Shtetet e Bashkuara kishin hedhur para në OBSH, dhe justifikoi vendimin e tij për të shkurtuar fondet e saj. Trump bëri vlerësimin e tij të …

Read More »