Home / Tag Archives: cerciz topulli

Tag Archives: cerciz topulli

Xha Manthua e çeta e Çerçiz Topullit

Nga Zija BASHA- Ishte fundi i gushtit 1973.Nje mbasdite shkova ne fshatin fqinj Dervician.Kisha porositur nje pale kepuce tek kepucari Jani Krokari.Me tha te prisja dhe nje ore.Shkova tek miku im elektricisti Mico Mano ne shtepi.Pas gjysme ore dolem te dy per shetitje ne sheshin ne qendren e Dervicianit.Vura re …

Read More »