Home / Tag Archives: Celibashi

Tag Archives: Celibashi

KQZ në kaos pasi u sulmua nga hakerat, Celibashi jep lajmin e mirë

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka njoftuar se aplikacioni i KQZ-së i është kthyer normalitetit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Celibashi sqaron se raportimet do të rifillojnë për të bërë me dije ecurinë e votimit. “Normalizohet situata me aplikacionin KQZ. Rifillojnë raportimet për pjesëmarrjen dhe mbi …

Read More »

Hakerat sulmojnë KQZ-në/ Celibashi del në konferencë, ja çfarë pritet të ndodhë

Kryetari i KQZ, Ilirjan Celibashi deklaroi se është sulmuar aplikacioni i institucionit që drejton ‘update-on’ të dhënat e shifrat e votuesve orë pas ore. “Vetëm 144 identifikimi po bëhet në mënyrë manuale. 83 qendra po e zhvillojnë këtë proces sepse nuk janë paraqitur operatorët. Ka raste sporadike, pezullim të përkohshëm …

Read More »