Home / Tag Archives: cekia

Tag Archives: cekia

Çekia “pushtohet” nga Covid-19, regjistron shifrën më të lartë të infektuarve që nga fillimi i pandemisë

Republika e Çekisë ka regjistruar të martën rastet e infektimeve më të larta që nga fillimi i pandemisë. Sipas shifrave që kanë publikuar autoritetet shëndetësore Çekia regjistroi 11,984 raste të reja si dhe numri i viktimave është 106. Çekia ka 10,9 milion banorë dhe të infektuar me koronavirus janë 190 …

Read More »