Home / Tag Archives: bust

Tag Archives: bust

Një bust për Nënë Terezën në Kroaci

Një bust për të vlerësuar figurën e shenjtë të Nënë Terezës do të vendoset në Osijek, Kroaci. Deputetja shqiptare në parlamentin kroat Ermina Lekaj Prljaskaj së bashku me anëtarët e komunitetit shqiptar të Osijek, qarkut Baranja, kanë vizituar shëtitoren e këtij qyteti ku do të ndërtohet monumenti i Nënë Terezës. …

Read More »

“E hodhëm, e hodhëm qelbësirën”/ 30 vite nga rrëzimi i bustit të Hoxhës, Tritan Shehu del me paralajmërimin e fortë

Sot, 30-vite më parë është rrëzuar busti i Enver Hoxhës. Demokartik, Tritan Shehu, ka kujtuar pasditen e 20 shkurtit 1991. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Shehu paralajmëron se historia nuk ka përfunduar. “Nje fat te ngjashem do te shenoje tashme dhe fundi i autokracive, i autokrateve, i …

Read More »