Home / Tag Archives: burgut

Tag Archives: burgut

U arrestua për trafik droge, vëllai i kryebashkiakut socialist i shpëton burgut

Albert Tuci, vëllai i kryebashkiakut të Fushë-Arrëzit, i ka shpëtuar burgut edhe pse u arrestua për trafik droge. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës ka pranuar kërkesën e avokatëve për të nxjerrë nga burgu Albert Tucin, të akuzuar për kryerjen e veprës penale “Kultivim i narkotikëve”. Avokatët Sokol Tahiraj dhe Arbër …

Read More »

Shpërndante drogë brenda burgut të mbështjellë me letër alumin dhe me plastmas, arrestohet stomatologu në Tiranë

Stomatologu i burgut 313 në Tiranë është arrestuar pasi shpërndante lëndë narkotike në institicionin e vuajtjes së dënimit, në bashkëpunim me një të paraburgosur. Ka qenë ky i fundit, që pas vizitës tek dentisti, ura metal-detektor gjatë kthimit të tij ka dhënë sinjal dhe pas kontrollit në trupin e tij …

Read More »