Home / Tag Archives: Britania

Tag Archives: Britania

Britania/ Nis sot faza tjetër e vaksinimit

Kryeministri i Britanisë së madhe, Boris Johnson nëpërmjet një njoftimi deklaroi se sot do të nisë faza tjetër e vaksinimit kundër Covid-19. Ai u shpreh: “Sot do të hapen 10 qendra të reja vaksinimi duke e cuar në total në 17 qendra vaksinimi deri në këto momente. Tani po shpërndajmë …

Read More »

Britania izolohet sërish

Kryeministri britanik Boris Johnson urdhëroi tëhënën masa të reja izolimi në vend në përpjekjepër të ngadalësuar një rritje të rasteve me COVID-19 që kërcënon të mbingarkojë sisteminshëndetësor, para se të vaksinohet një masë kritikee popullsisë. Kryeministri Johnson tha se një variant i ri, mëngjitës i koronavirusit po përhapet me shpejtësi …

Read More »

FOTO/ Temperatura të larta, plazhe të mbipopulluara pa distancë fizike, kjo ishtë Britania sot. Po virusi?

Britanikët shfrytëzuan sot motin e nxehtë me diell për të bërë plazh. Fotot e postuara nga mediat tregojnë numrin e lartë të qytetarëve që dolën, pasi kanë qëndruar edhe shumë kohë të izoluar nga pandemia e koronavirusit, ku fatkeqësisht vijohet të raportohen viktima dhe të infektuar. Kryeministri Britanik mori masat …

Read More »