Home / Tag Archives: borxhi

Tag Archives: borxhi

Koço Kokëdhima: Borxhi i Shqipërisë ndaj Kosovës

Koço Kokëdhima: Borxhi i Shqipërisë ndaj Kosovës Akuzat ‘hidh e prit’ mes Ramës dhe Bashës për bashkëpunimin me Serbinë në dëm të luftës çlirimtare të UÇK-së, janë përpjekje të shëmtuara dhe dinake për t’i ikur përgjegjësisë që Tirana zyrtare ka ndaj çështjes kombëtare. Elita e vjetër politike e Shqipërisë, në …

Read More »

Rama “shuplakë” Metës: “Çfarë borxhi ka Shqipëria që të durojë shkallimet e tua!?”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas deklaratës së Presidentit Ilir Meta i cili sot iu drejtua me një letër Asamblesë së PS. Në një postim në Twitter, kryeministri shqiptar pyet Presidentin se “çfarë borxhi të ka Shqipëria, që të dëgjojë shkallimet e tua”. “Ilir çfarë borxhi të ka Shqipëria …

Read More »