Home / Tag Archives: bjelloruset

Tag Archives: bjelloruset

Gjithçka u inskenua nga bjellorusët për të kapur gazetarin opozitar, si u mashtrua piloti i avionit ku udhëtonte Roman Protasevich

Piloti i avionit që u devijua në Bjellorusi, duke lejuar arrestimin e një gazetari opozitar, ishte paralajmëruar se një bombë do të shpërthente nëse vazhdonte për në Lituani dhe nuk iu la asnjë rrugë tjetër përveçse të ndiqtë udhëzimet e autoriteteve bjellruse. Kompania RyanAir publikoi rezultatin e një hetimi të …

Read More »