Home / Tag Archives: Bill Gates

Tag Archives: Bill Gates

Zbulohet arsyeja e ndarjes së Bill Gates me gruan

Gazeta “Wall Street Journal” ka publikuar një artikull, sipas të cilit zbulohet një nga arsyet që mund të ketë çuar në divorcin e miliarderit Bill Gates me bashkëshorten Melinda dhe largimin e tij nga bordi drejtuesi i kompanisë që themeloi. Në artikull shkruhet se bordi i Microsoft vendosi në 2020 …

Read More »

I quajti qeniet njerëzore derra dhe skllevër, deputetja italiane trondit parlamentin me deklaratën e saj

Më 14 Maj 2020, deputetja Sara Cunial , e njohur më parë si “Lëvizja 5-yje” por tashmë No-Vax,  e cila i përcaktonte vaksinimet me termin “genocid”, foli në Dhomën e Deputetëve me një fjalim polemik, plot me teori të shumta konspirative për koronavirusin (dhe jo vetëm kaq). Ndërhyrja e eurodeputetes fillon …

Read More »