Home / Tag Archives: bilanci

Tag Archives: bilanci

Prokuroria e përgjithshme bën bilancin: Kemi përfunduar 7 çështje, 3 prej tyre ia kemi çuar SPAK-ut

Në vijim të masave administrative dhe procedurale të ndërmara nga Prokurori i Përgjithshëm për të garantuar funksionimin normal të prokurorisë në përputhje me detyrimet kushtetuese dhe ligjore për periudhën para, gjatë dhe pas zgjedhore, prokuroria është angazhuar për hetimin e veprave penale në fushën e zgjedhjeve, në kompetencë lëndore të …

Read More »

Bilanci i fundit/ Situatë e rënduar në spitale, 9 viktima dhe mbi 300 raste të reja me COVID gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 9 viktima, njësoj sa dhe dje, duke e çuar në 527 numrin total të jetëve të humbura që nga fillimi i pandemisë. Nga 1446 testime, …

Read More »

LAJM I FUNDIT/ MSH publikon bilancin e Covid-19: 156 raste të reja, ja sa viktima janë shënuar në 24 orë

Janë zbardhur të dhënat e fundit në lidhje me COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë njofton se kemi 156 raste të reja të infeksionit në vend. Sipas ministrisë rastet më të larta të infektimeve vijojnë të jenë në kryeqytet,  ku 101 raste janë vetëm në Tiranë. Ndërkohë për fat të …

Read More »

Lajm i FUNDIT/ Ministria publikon bilancin e Covid-19 në vend: 168 raste të reja, shënohen sërish vdekje

Ministria e Shëndetësisë bën me dije, se gjatë 24 orëve të fundit 4 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit në Shqipëri, ndërsa janë regjistruar 168 raste të reja. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 76 raste në Tiranë, 15 raste në Lezhë, 13 raste në …

Read More »