Home / Tag Archives: Berisha

Tag Archives: Berisha

Fatos Klosi analizon goditjen e Berishës nga amerikanët: Mesazh për të rinjtë që e shohin politikën si mjet përfitimi

Ish kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, përmes një interviste të dhënë në studion e lajmeve të televizionit FaxNews, analizoi vendimin e shpalljes “non grata” të ish-kryeministrit Berisha nga ShBA-të. Klosi theksoi se goditja ndaj Berishës, si politikani më i fuqishëm i 30 viteve të fundit është një mesazh …

Read More »

Çipa: Vendimi i SHBA për zotin Berisha ka një efekt të rëndësishëm në gjithë shoqërinë shqiptare

I ftuar në edicionin e lajmeve në Dritare Tv ishte analisti Aleksandër Çipa, i cili komentoi ngjarjet dhe zhvillimet e fundit politike kryesisht në Partinë Demokratike. Çipa u shpreh se oferta e bërë nga kryeministri publikisht për të qeverisur bashkë vendin me synimin për të shkuar drejt Bashkimit Evropian është …

Read More »

DASH shpalli “non grata” Berishën/ Fuga: Nuk është fitore për mazhorancën, por thirrje që klasa politike të ketë kujdes

Akademiku Artan Fuga, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, komentoi zhvillimet e fundit në vend, që kanë të bëjnë, me vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, për të shpallur “non grata” ish-kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij. Fuga argumentoi se qëndrimi i zotit Berisha për këtë çështje ishte ai i …

Read More »