Home / Tag Archives: Berat

Tag Archives: Berat

KAS hap 24 kutitë e Beratit, çfarë pritet

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve, pranoi kërkesën e LSI dhe vendosi këtë të hënë që të hapë 24 kuti me materiale zgjedhore të Beratit. Gjashtë grupe janë angazhuar për të parë rregullsinë dhe përputhshmërinë e materialeve zgjedhore në këto kuti. Nëse ka indicie për parregullsi, KAS mund të vendosë rinumërim …

Read More »

Arrestohen 4 të rinj në Berat

Janë arrestuar 4 persona gjatë ditës së sotme nga policia e Beratit. Të arrestuarit kanë shtënë me armë në ajër gjatë mbrëmjes së djeshme duke përhapur panik tek banorët e zonës. Pas arrestimit të tyre, është kryer edhe kontrolli nëpër banesa, ku janë gjetur sende metalike si edhe lëndë narkotike …

Read More »

E moshuara në Berat vdes 10 orë pasi bëri vaksinën kineze, flet mjekja: Unë e gjeta pa frymëmarrje…

Donika Babunja, 74 vjeç, ndërroi jetë mbrëmjen e së mërkurës, 10 orë pasi kishte bërë vaksinën kineze “Sinovaks”. Në orën 11:00 të paradites, ajo së bashku me bashkëshortin Kujtimin shkuan të merrnin dozën e parë në pallatin e kulturës së Beratit. Në orën 16:00, Donika shfaqi shqetësime shëndetësore. Bashkëshorti lajmëroi …

Read More »