Home / Tag Archives: Behgjet Pacolli

Tag Archives: Behgjet Pacolli

Vetëvendosje fiton bindshëm zgjedhjet në Kosovë, Behgjet Pacolli: Në një demokraci, është e rëndësishme të…

Vetëvendosje ka fituar bindshëm zgjedhjet parlamentare në Kosovë, me një diferencë të konsiderueshme me partitë e tjera, por ende pa shumicën për të krijuar qeverinë e vetme, teksa sytë janë nga diaspora dhe votimet me postë. Kryetari i partisë AKR në Kosovë, Behgjet Pacolli ka reaguar pas rezultateve të zgjedhjeve. …

Read More »

Behgjet Pacolli ftohet në inaugurimin e Joe Biden

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, është ftuar bashkë me bashkëshorten e tij, në inaugurimin e Presidentit të zgjedhur amerikan Joe Biden. Këtë e ka bërë të ditur vet këshilltari i Pacollit, Naim Murseli, në një reagim të tij ndërsa shton se ata u ftuan si mysafirë nga …

Read More »