Home / Tag Archives: bashkepunim

Tag Archives: bashkepunim

Balluku takon ministrin hungarez: Rritje të bashkëpunimit me fokus energjinë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, gjatë vizitës zyrtare në Hungari, zhvilloi një takim me ministrin e Inovacionit dhe Teknologjisë në Qeverinë Hungareze, Laszlo Palkovics, i cili mbulon edhe sektorin e transportit dhe atë të energjisë. Në një prononcim për mediat, pas përfundimit të takimit, ministrja Balluku bëri të …

Read More »

Vetëvendosje: Jemi në proces të konkretizimit të bashkëpunimit me nismën e Vjosa Osmanit

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka bërë koalicion parazgjedhor me asnjë nga subjektet politike. Por brenda Vetëvendosjes shprehen se janë treguar të hapur për bashkëpunim me disa figura të rëndësishme politike. Zëdhënësi i LVV-së, Përparim Kryeziu ka thënë për Telegrafin se tashmë ka një modalitet të bashkëpunimit të tillë me Alternativën e …

Read More »