Home / Tag Archives: Basha

Tag Archives: Basha

Basha, a Berisha është “pengu” i Ramës?

Prej 5 muajsh, mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës ka nisur beteja e selisë, dhe kauza e vetme me të cilën ata sulmojnë njëri-tjetrin deri tani, është “ti i shërben Edi Ramës, ti je pengu i Ramës, ti je tubi i oksigjenit i Edi Ramës” etj.. Por duhet thënë, se …

Read More »

Basha: Berishën e prita deri në 12 të natës, do kishim një Kuvend të rregullt

Kryetari i Partisë Demokratike deklaroi se e ka pritur deri në afatin e fundit ish-kryetarin e PD-së Sali Berisha për të depozituar kërkesën për mbajtjen e Kuvendit të Jashtëzakonshëm të partisë, por ish-kryeministri nuk ka bërë asnjë kërkesë të tillë. Në lidhje drejtpërdrejt me emisionin “Opinion”, Basha akuzoi Berishën se …

Read More »

Basha: S’luftojnë pastrimin e parave ata që përgjohen me Ndragheta e Cosa Nostra

Lulzim Basha: Zonja dhe zotërinj, Të nderuar qytetarë! Kjo pseudo-mazhorancë, anëtarë të së cilës prej disa vitesh shfaqen rregullisht në përgjimet e antimafias italiane e jo vetëm, ka sjellë në këtë seancë një projektligj me disa ndryshime mbi ligjin e parandalimit të pastrimit të parave. Te të gjithë ata që e njohin …

Read More »