Home / Tag Archives: Balluku

Tag Archives: Balluku

Balluku takon ministrin hungarez: Rritje të bashkëpunimit me fokus energjinë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, gjatë vizitës zyrtare në Hungari, zhvilloi një takim me ministrin e Inovacionit dhe Teknologjisë në Qeverinë Hungareze, Laszlo Palkovics, i cili mbulon edhe sektorin e transportit dhe atë të energjisë. Në një prononcim për mediat, pas përfundimit të takimit, ministrja Balluku bëri të …

Read More »

Zhbllokohet kriza në Rinas, Balluku: Ja kur nisin fluturimet civile

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka njoftuar ditën e sotme se do të nisin fluturimet esenciale në aeroportin “Nënë Tereza”. Nga nesër rinisin edhe fluturimet komerciale. “‘Do të nisin fluturimet esenciale, që përfshijnë fluturimet humanitore, emergjente, ushtarake dhe ju njoftoj se kemi arritur të ruajmë sasinë e vaksinave …

Read More »