Home / Tag Archives: Artan Fuga

Tag Archives: Artan Fuga

DASH shpalli “non grata” Berishën/ Fuga: Nuk është fitore për mazhorancën, por thirrje që klasa politike të ketë kujdes

Akademiku Artan Fuga, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, komentoi zhvillimet e fundit në vend, që kanë të bëjnë, me vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, për të shpallur “non grata” ish-kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij. Fuga argumentoi se qëndrimi i zotit Berisha për këtë çështje ishte ai i …

Read More »

Akademiku i njohur Artan Fuga “shpërthen” ashpër kundër ministres së Arsimit: “Besa Shahini mos na vrit!”

Akademiku Artan Fuga ka dalë kundër ministres së Arsimit Besa Shahini pas vendimit të kësaj të fundit për të rikthyer në auditore në muajin Qershor studentët e viteve të fundit Bachelor dhe Master Në një reagim të gjatë në Facebook, Artan Fuga shkruan se ky vendim është një “bombë bakteorologjike”. …

Read More »