Home / Tag Archives: ARRSH

Tag Archives: ARRSH

Mjegulla afrikane “pushton” vendin, ARRSH thirrje shoferëve: Ja akset problematike

Autoriteti Rrugor Shqiptar u bën thirrje shoferëve të tregohen të kujdesshëm, pasi ka prezencë të mnegullës në akset Krujë-Fushë Krujë-Laç-Milot-Patok. ARRSH u bën thirrje drejtuesve të mjetëve që në këto akse të tregohen të kujdesshëm dhe të ulin shpejtësinë. “Në akset Krujë-Fushë Krujë-Laç-Milot-Patok ka prezencë të madhe mjegulle, e cila …

Read More »

ARRSH jep njoftim për situatën e rrugëve: Në të gjitha akset kombëtare…

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se segmenti rrugor në Qafën e Qarrit është pa prezencë dëbore dhe ngricash, megjithëse temperaturat shënojnë -7 gradë. Sipas njoftimit, deri më tani nuk ka probleme në të gjitha akset kombëtare. ARRSH apelon drejtuesit e automjeteve të tregohen të kujdesshëm, të reduktojnë shpejtësinë e lëvizjes …

Read More »

ARRSH jep informacion mbi gjendjen e akseve kombëtare: Qarkulloni me goma dimri ose zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar me anë të një postimi në rrjetet sociale ka dhënë informacion mbi gjendjen e akseve kryesore në vend pas reshjeve të dendura të dëborës dhe bllokimit të qarkullimit në disa rrugë të vendit. Sipas ARRSH në të gjithë territorin reshjet kanë pushuar, temperaturat vazhdojnë të jenë të …

Read More »