Home / Tag Archives: arrestohet

Tag Archives: arrestohet

Arrestohet sanitarja që zhvati qytetaren dhe i la nënën të vdiste te Covid-2, nën hetim dhe 4 persona të tjerë

Është arrestuar sanitarja Tire Alldervishi, që i mori qytetares 8 milionë lekë për t’i shpëtuar nënën nga koronavirusi, por që e kishte lënë të vdiste, duke mos i dhënë as ushqim. 58-vjeçarja Alldervishi është arrestuar sot nga Policia e Tiranës, pas denoncimit të bërë në emisionin investigativ “Stop”, ku rezultonte …

Read More »

Tentoi të vrasë 17-vjeçarin duke e goditur me mjet prerës në kokë, arrestohet 54-vjeçari në Maliq

Policia e Korçës vijon punën për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Në orët e fundit janë kapur dhe ndaluar nga Policia dy shtetas të shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasja me dashje, mbetur në tentativë” dhe “Plagosja e lehtë me dashje”. Gazetarja Lorena Kodra raporton për“BalkanWeb” se janë …

Read More »

E FUNDIT/ Arrestohet një 27-vjeçare iraniane në Shqipëri, tentoi të mashtronte në Rinas

Policia ka vënë në pranga një 27-vjeçare iraniane që akuzohet se po qarkullonte me pasaportë të falsifikuar. E reja doli se ishte nga Irani, por u shtir se ishte nga Norvegjia. Zyrtarisht u njoftua se shërbimet e Policisë Kufitare në Rinas kanë arrestuar në flagrancë, për veprat penale “Falsifikimi i …

Read More »

Spiunonte kolegët tek trafikantët, arrestohet polici në Tiranë

Një punonjës policie është arrestuar nga kolegët e tij në një operacion kundër kultivimit të lëndëve narkotike. Ai është E. D., punonjës policie (SPZ), i dyshuar për veprat penale “Shpërdorim i detyrës” dhe “Kultivim i bimëve narkotike”, kryer në bashkëpunim. Mësohet se ai dekonspironte operacionet policore kundër kultivimit të bimëve …

Read More »