Home / Tag Archives: arrestim

Tag Archives: arrestim

Shpërndanin drogë, arrestohen 6 të rinj

Policia e Kukësit ka finalizuar operacionin policor të koduar “Binomi” në kuadër të të cilit kanë rënë në pranga 6 shtetas. Sipas policisë, ata shpërndanin lëndë narkotike në doza të vogla në Kukës dhe Has. Si rezultat i operacionit u arrestuan në flagrancë: A.C., 23 vjeç, A. M., 24 vjeç, …

Read More »

Arrestohen 3 kushërinjtë në Mirditë, procedohet penalisht kryeplaku i fshatit

Policia e Lezhës ka arrestuar për vepreën penale të “Kultivimit të bimëve narkotike”, shtetasit Flamur, Viktor dhe Klisard Picaku( kushërinj) si dhe është proçeduar në gjendje të lirë për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës” shtetasi Nikoll Picaku, kryeplaku i fshatit. Njoftimi i plotë i policisë: Mirditë, Lezhë Vijojnë kontrollet për …

Read More »

Arrestohet prokurori i Sarandës/ Nga ryshfetet tek lirimi i të dënuarve, si u fundos Sali Hasa

Është arrestuar prokurori i Sarandës, Sali Hasa, pasi akuzohet për korrupsion. Në pranga ka rënë edhe oficeri i policise gjyqësore, Napoleon Hodaj, si dhe zyrtari i klubit “Përmeti”, Bledar Hajredini. Të tjera detaje dalin në dritë nga arrestimi i prokurorit të Sarandës, Sali Hasa, pas hetimit një-vjeçar nga SPAK. SPAK …

Read More »