Home / Tag Archives: Armepushim. Lindje Mesme

Tag Archives: Armepushim. Lindje Mesme

Hyn në fuqi armëpushimi në Lindjen e Mesme

Rriten shpresat për fundin e dhunës në Lindjen e Mesme, pas dakordësimit për armëpushim nga Hamasi dhe Izraeli. Palët pranuan një propozim të Egjiptit. Pas një jave e gjysmë luftimesh të ashpra qeveria e Izraelit dhe palestinezët militantë në Rripin e Gazës u dakordësuan për armëpushim. Me këtë vendim ata …

Read More »