Home / Tag Archives: arbereshe

Tag Archives: arbereshe

Arbëreshja që ndez debatin në rrjetet sociale

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Vajza në foto është një arbëreshe që ka pozuar me kostimin tipik të të parëve tanë gjatë një feste në Piana të Italisë. Foto është realizuar nga Graziano Lucito dhe është hedhur në rrjetet sociale si Twitter ose Facebook duke njohur një shpërndarje të menjëhershme. Bukuria e vajzës (ende …

Read More »