Home / Tag Archives: anetaret

Tag Archives: anetaret

Dita e Botërore e Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut, Meta: Anëtarë të kabinetit dhe zyrtarë të Presidencës ndihmuan të sëmurët

Presidenti Ilir Meta, ka kujtuar Ditën Botërore të Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut.Meta thekson se anëtarët e kabinetit dhe zyrtarë të Presidencës dhuruan gjak. Postimi i presidentit Ilir Meta: Në Ditën Botërore të Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut dhe në kuadër të nismës “Aleanca për Dhurimin e Gjakut”, anëtarë të Kabinetit dhe …

Read More »

Aksident i rëndë në Fushë Krujë, plagosen anëtarët e një familjeje dhe dy gra, mes tyre edhe një foshnje

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë paradite në aksin Fushë Krujë-Tiranë, në afërsi të Larushkut. Mësohet se tre makina, një “Benz”, një “Opel” dhe një “Fuoristradë” janë përplasur me njëra-tjetrën, ku për pasojë janë plagosur shtetasit M. Doçi (femër), E. Doçi dhe E. Doçi, të cilët udhëtonin në mjetin …

Read More »

Majat më të larta të sistemit, nga juristë të thjeshtë në anëtarë të Kushtetueses, si u ngjitën 27 ekspertët

Gazetari Flamur Vezaj ka denoncuar me emra sesi janë katapultuar në majat më të lartë të sistemi të drejtësisë, ekspertët që u morën me Reformën, duke nisur nga ata që janë sot anëtarë të Gjykatës Kushtetuese apo Gjykatës së Lartë. Postimi i plotë i Vezajt: Projekti për Reformën në Sistemin …

Read More »