Home / Tag Archives: Amerike

Tag Archives: Amerike

Përplasja me Rusinë, Biden: Ukraina gëzon mbështetjen e patundur të Amerikës

Presidenti Joe Biden i ofoi Ukrainës mbështetjen e patundur të Amerikës në këtë periudhë të shkallëzimit të tensioneve mes Ukrainës dhe Rusisë në vijën kufitare. Presidenti amerikan e shfrytëzoi telefonatën e parë me Presidentin e Ukrainës, Volodimir Zelenski të premten për të diskutuar situatën në rajonin e Donbasit. Ukraina, vendet …

Read More »

Një “goditje” e fortë për Trump! Hillary Clinton del në krah të Joe Biden në garën presidenciale

Ish-kandidatja demokrate, që ka garuar dhe vetë për postin e presidentes në Shtetet e Bashkuara, Hillary Clinton ka mbështetur Joe Bidenin në zgjedhjet presidenciale të këtij viti në Shtetet e Bashkuara. Ky vendim është konsideruar një tjetër shtytje e rendesishme për Bidenin për të fituar pozitën në Shtëpinë e Bardhë, …

Read More »

E sikletshme/I veshur me xhaket por pa pantollona,këndi i gabuar i kamerës e nxjerr zbuluar gazetarin në transmetim live

Një situatë e sikletshme ndodhi ditën e djeshme, përgjatë një lidhjeje direkte me “Good Morning America” dhe për të gjithën duhet fajësuar askush tjetër veçse karantina. Gazetari i ABC News, Will Reeve po fliste rreth farmacive që përdorin drone për të dërguar medikamentet dhe e pa të udhës të vishte …

Read More »