Home / Tag Archives: Amerika

Tag Archives: Amerika

Limoni që thartoi Amerikën!

Nga Ylli MEÇE –   Dhe ja më së fundi dhe çasti i shumë pritur! Të jetë vallë kjo, një e vërtetë e madhe se Amerika ndërroi mendje, për ish-presidentin apo dhe ish-k/ministrin e Shqipërisë Sali Berisha? Cila është enigma e madhe mbas deklaratës së funksionarit të lartë të Dep. …

Read More »

Biden: Amerika, gati të udhëheqë botën

Presidenti i zgjedhur Joe Biden deklaroi të martën se SHBA është “gati të udhëheqë botën, jo të tërhiqet prej saj,” duke sinjalizuar një kthesë të fortë nga strategjia “Amerika në plan të parë” e ndjekur nga Presidenti Trump gjatë katër vjetëve të fundit. Ndërkohë që përgatitet të marrë udhëheqjen e …

Read More »

Efektet pozitive të remdesivirit/ Studimi amerikan: Ky është ilaçi i duhur për të trajtuar Covid-19

Remdesiviri, një ilaç eksperimental antiviral, ka rezultuar i efektshëm në trajtimin e pacientëve me COVID-19. Ky lajm u njoftua nga kreu i Institutit Kombëtar për Alergjitë dhe Sëmundjet Infektive, doktor Anthony Fauci. Anthony Fauci u shpreh: Remdesiviri ka një efekt të qartë e të rëndësishëm pozitiv në zvogëlimin e kohës …

Read More »