Home / Tag Archives: Ambasadori

Tag Archives: Ambasadori

Merr fund trajtimi primitiv i mbetjeve” ambasadori Zingraf dhe kryebashkiaku Leli inspektojnë landfillin e Sherishtës

Kryebashkuiaku i Vlorës, Dritan Leli, ka pritur sot në një takim në zyrën e tij, ambasadorin gjerman Peter Zingraf. Përmes një mesazhi në Facebook’ Leli thekson se bashkëpunimet me qeverinë gjermane janë të vazhdueshme. Teksa kanë inspektuar nga afër landfillin e Sherishtës, kryebashkiaku foli edh epër një projekt të ardhshëm …

Read More »

Si mund të gënjehet kaq shumë e pa turp? Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë “shpërthen” kundër kryeministres serbe

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq, ka zhvilluar të martën një video takim me Komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim Oliver Varhelyi, me të cilin ka diskutuar pë anëtarësimin e Serbisë në BE. Ajo në takim ka thënë se Serbia ka bërë një përparim të konsiderueshëm sidomos në fushën e sundimit të …

Read More »

Për herë të parë në Ballkan, ambasadori Soreca lajmëron se BE do ofrojë 70 milionë euro për përfshirjen sociale në Shqipëri

Luigi Soreca, ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri tha se BE do të alokojë 70 milionë euro për përfshirjen sociale. Këtë deklaratë z. Soreca e bëri në “Tirana Connectivity Forum”, i cili këtë vit po zhvillohet online në partneritet me Euronews Albania. “Programi do të fuqizojë shërbimet e përkujdesit social, …

Read More »