Home / Tag Archives: Ambasadore

Tag Archives: Ambasadore

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë uron Vjosa Osmanin për postin e ri të Presidentes së Kosovës

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë dhe unë personalisht ndoqëm me vëmendje të veçantë seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, gjatë së cilës Ju u zgjodhët Presidente e Republikës. Për ne përbënte lajm të gëzueshëm përmbyllja e procesit të ngritjes së institucioneve shtetërore të dala nga vullneti i popullit nëpërmjet zgjedhjeve të …

Read More »

Zonja ambasadore, edhe unë jam me Bledin!

Qytetari Bledi Mane ,me të drejtë i është drejtuar ambasadores amerikane ” që çdo ditë i është qepur Tom Doshit duke aluduar për të si e keqja më e madhe e Shqipërisë nëse kandidon për deputet kur para tij , Ambasada Amerikane të sanksionojë edhe ndalimin e kandidimit të Fatmir …

Read More »

Ambasadorë flisni, tani se nesër nuk ka më vlerë

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili vë alarmin për ndryshimin sërish të marrëveshjes së 14 janarit me opozitën nga ana e mazhorancës. Në një postim ne rrjetet sociale Vasili shkruan se Rilindja ka shqyer ndryshimet konsensuale të Kodit Penal dhe kërkon të heqë mbrojtjen për ata që denoncojnë …

Read More »