Home / Tag Archives: Ambasada Britanike

Tag Archives: Ambasada Britanike

Shembja e Teatrit, reagon Ambasada Britanike:”Të zhgënjyer thellësisht, dhuna minon parimet themelore të demokracisë”

Ambasada e Britanisë në vendin tonë ka reaguar për shembjen e Teatrit Kombëtar. Përmes një postimi në Twitter, ambasada shpreh shqetësimin për mungesën e dialogut dhe se dhuna minon parimet themelore të demokracisë. ”Të zhgënjyer thellësisht nga mundësitë e humbura për dialog mbi ndërtesën e Teatrit Kombëtar dhe dhunën në …

Read More »