Home / Tag Archives: aleat me greqine

Tag Archives: aleat me greqine

Kryeministri Mitsotakis: “Joe Biden ishte një mik i vërtetë i Greqisë”\ Çfarë pret Greqia nga Biden?

Fitorja e Joe Biden është pritur pozitivisht nga Athina zyrtare dhe ka ngjallur tek qarqet politike shpresen për një qëndrim tjetër,tek ai që konsiderohet si boshti i politikës së Jashtme në rajon, ai i marrëdënieve greko-turke. Athina shpreson që banori i ri i Shtëpisë së Bardhë të rivendosë një status …

Read More »