Home / Tag Archives: Albin Kurti

Tag Archives: Albin Kurti

Dy kryeministrat shqiptarë lënë mënjanë përplasjet/Albin Kurti dhe Edi Rama bëjnë “paqe” në Bruksel

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Kosovës, Albin Kurti duket se kanë lënë mënjanë përplasjet mes njëri-tjetrit teksa janë takuar në Bruksel. Këtë e ka bërë të ditur vetë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook, duke theksuar se me kreun ekzekutivit shqiptar ka zhvilluar …

Read More »

Albin Kurti nuk i uron fitoren Edi Ramës

Kryeministri i ardhshëm i Shqipërisë, për të tretën herë radhazi do të jetë kreu i PS, Edi Rama, me gati 770 mijë vota në rang kombëtar. Edhe pse opozita e bashkuar nuk i njeh zgjedhjet dhe akuzon për shit-blerje, manipulime votash, e vështirë të ç’bëhet ajo që është bërë nga …

Read More »