Home / Tag Archives: aksion

Tag Archives: aksion

Super aksioni në Shkodër, 4 të arrestuar, mijëra fara dhe hashash i sekuestruar (EMRAT)

Artan Marku, Gëzim Sufaj, Drilon Halilhakaj dhe Dodë Frroku janë arrestuar në kushtet e flagrancës gjatë një operacioni antidrogë që është zhvilluar në Shkodër. Në kërkim është shpallur dhe shtetasi Arjan Gjergji. Shërbimet e Policisë kishin marrë informacioneve në rrugë operative se shtetasit Artan Marku, Gëzim Sufaj dhe Drilon Halilhakaj …

Read More »

Aksioni në Laç/ Ministria e Brendshme mbajti të fshehur shoqërimin e Vis Martinajt nga RENEA

RENEA ka zhvilluar dy ditë më parë kontrolle të imtësishme në kompleksin “Arbëria” në qytetin e Laçit. Burime për mediat bëjnë me dije se gjatë kontrollit, janë gjetur sende të paligjshme në këtë kompleks. Policia ndaloi 7 persona brenda konpleksit, duke arrestuar 1 person. Burime të faktor.al pranë Ministrisë së …

Read More »

Gjoba dhe heqje patentash, policia “bën namin” në këto dy akse

Përmes një njoftimi, drejtoria e Policisë Rrugore njofton se për 12 orë ka mbajtur nën vëzhgim makinat që ecin në autostradën Durrës-Rrogozhinë dhe në aksin Elbasan – Peqin. “Njësia Operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore në Radar, drager e dron në akset rrugore Durrës-Rrogozhinë dhe Elbasan-Peqin 📸🚔🚓✍ Njësia Operacionale e …

Read More »