Home / Tag Archives: Aeroport

Tag Archives: Aeroport

Aeroporti i Kukësit/ Më 18 prill nis fluturimi i parë, ja njoftimi i rëndësishëm që bën “Zajed”

Punimet për ndërtimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Kukësit “Zajed” janë drejt përfundimit. Të dielën e 18 Prillit një avion me pasagjerë nga Londra pritet të zbresë nc pistë. Në kantierin gjigant prej 100 hektarësh po punohet me ritme të larta. Në aeroport çdo investim është kryer nga fillimi. Duke nisur …

Read More »

Bllokimi i fluturimeve në aeroportin ‘Nënë Tereza’, nisin negociatat me vendet e BE-së për të zëvendësuar kontrollorët

Ministria e Transportit njofton se kanë bërë kërkesë te të gjitha vendet dhe Eurocontrol për të sjellë kontrollorë të tjerë, por ende nuk ka asnjë përgjigje prej tyre. Negociatat po bëhen me vende të Bashkimit Evropian dhe ato të Ballkanit. Komiteti i Emergjencave Civile ka dhënë miratimin për zëvendësimin e kontrollorëve. …

Read More »

Meta i përgjigjet ashpër Ramës për aeroportin: Qeverisë së 1 Prillit do t’ia jap përgjigjen sot në…

Mbyllja e aeroportit të Rinasit si pasojë e grevës së kontrollorëve ajrorë ka ndezur debatin politik në vend. Presidenti i vendit Ilir Meta i është përgjigjur me një gjuhë ironike akuzave të kryeministrit Rama se ai është organizatori i grevës së punonjësve së Albcontrol. Meta shprehet se përgjigjen qeverisë së …

Read More »

Fluturime në kohë karantine/ 4 orë para në aeroport, bileta më të shtrenjta…Ja e ardhmja e aeroporteve në 2 vitet e ardhshme

Pasagjerëve do u duhet të paraqiten 4 orë para në aeroport pasi të të mbarojë bllokimi i koronavirusit. Arsyeja e paraqitjes disa orë para është për të kryer kontrolle shëndetësore, paralajmëron një ekspert. Fluturimet do të jenë më të shtrenjta sepse linjat ajrore do kenë një numër të kufizuar njerëzish …

Read More »