Home / Tag Archives: aeroplan

Tag Archives: aeroplan

Tragjike/ Rrëzohet aeroplani në Rusi, ka viktima

Një aeroplan tip L-410 është rrëzuar disa minuta pas ngritjes nga aeroporti Tanay në rrethin Kemerovo në Rusi. Për pasojë, nëntë persona kanë humbur jetën, ndërsa 15 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Në bordin e aeroplanit ndodheshin 24 persona, dy pilotët dhe parashutistë. Aeroplani u ngrit nga aeroporti, por …

Read More »