Home / Tag Archives: Adriatik

Tag Archives: Adriatik

“Aksident” në Adriatik / Përplaset anija tregtare shqiptare me peshkarexhën italiane

Një anije tregtare shqiptare dhe një peshkarexhë italiane janë përplasur me njëra-tjetrën mëngjesin e djeshëm rreth orës 07:00, 23 milje larg bregdetit, në rajonin e Cesenës. Sipas informacioneve për mediat, anija e peshkimit ‘Futuro’, nga Rimini, u ça në bazament. Fatmirësisht katër anëtarët e ekuipazhit u shpëtuan nga anija tregtare …

Read More »