Home / Tag Archives: administrata biden

Tag Archives: administrata biden

Çfarë duhet të bëjë administrata Biden për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

Aktualisht ekzistojnë 2 pista diplomatike për zgjidhjen e mosmarrëveshjes Serbi-Kosovë: dialogu BE-Beograd-Prishtinë i udhëhequr nga Përfaqësuesi Special i BE, Miroslav Lajcak dhe dialogu Serbi-Kosovë i udhëhequr nga i Dërguari Special i Shtëpisë së Bardhë, Richard Grenell. Duke pasur parasysh rezultatin e zgjedhjeve në SHBA, Grenell do të dalë së shpejti …

Read More »