Home / Tag Archives: 78 raste pozitive

Tag Archives: 78 raste pozitive

Kosova mes dy lajmesh: Bie ndjeshëm numri i të infektuarve, por numri i viktimave mbetet i lartë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratorët private, janë testuar gjithsej 459 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 78 raste pozitive. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 29 …

Read More »