Home / Tag Archives: 38

Tag Archives: 38

E frikshme/ Në kulmin e pandemisë së Covid-19, ja si rreshtohen të burgosurit në burgun më famëkeq në botë(FOTO)

El Salvadori është përballur me dhunën mes bandave për dekada të tëra. Burgjet në këtë vend tashmë janë të tejmbushura duke thyer të gjitha rekordet. Edhe pse kapaciteti i burgut është 18.051, sistemi aktualisht mban më shumë se 38,000 të burgosur. Nxehtësia ekstreme, kushtet jo-sanitare dhe tuberkulozi morën jetën e …

Read More »