Home / Tag Archives: 20persona

Tag Archives: 20persona

Nigeri, 20 persona të vdekur në një aksident rrugor

Njëzet persona humbën jetën si pasojë e përplasjes së një autobusi pasagjerësh dhe një automjeti në provincën Kano të Nigerisë, në Afrikën Perëndimore. Komisioneri i Sigurisë së Brendshme dhe Punëve të Brendshme të Provincës Kaduna, Samuel Aruwan, në një deklaratë tha se një autobus udhëtarësh dhe një automjet u përplasën …

Read More »