Home / Kryesore / Surprizat e motit/ Si pritet të jenë temperaturat sot

Surprizat e motit/ Si pritet të jenë temperaturat sot

Ditën e nesërme moti parashikohet kryesisht i kthjellët por përgjatë ditës nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare.

IGJEUM parashikon se era do të fryjë e lehtë, ndërsa nga zjarret pritet niveli “i ulët” në qarqet Durrës, Tiranë, Fier dhe niveli “s’ka rrezik” në qarqet e tjera.

Vetëm në zona të kufizuara pritet niveli “i moderuar’’, konkretisht qarku Korçë.

Ndërkaq, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 23°C

në vendet e ulëta: 13 / 24°C

në vendet malore: 8 / 18°C./ CNA.al

Check Also

Horoskopi, 26 janar 2021

Dashi Përpjekjet tuaja për biznes do të jenë një aventurë. Rikujtoni se duhet kohë që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − 5 =