Home / Kryesore / Surprizat e motit/ Si pritet të jenë temperaturat për ditën e sotme

Surprizat e motit/ Si pritet të jenë temperaturat për ditën e sotme

Për ditën e sotme pritet nivel rreziku “i moderuar’’ nga zjarret në të gjithë qarqet, përveç qarqeve Shkodër, Kukës, Dibër ku pritet nivel rreziku “i ulët”.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se do të shoqërohemi nga një mot i kthjellët pa reshje shiu. Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, kryesisht në bregdet dhe vendet malore.

Ndërkohë, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 21 / 31°C
në vendet e ulëta: 20 / 34°C
në vendet malore: 15 / 30°C. / CNA.al

Check Also

DW: Rama në Berlin, nuk pritet nga Merkel, as nga drejtuesit e CDU

Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt, se do të marrë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 8 =