Home / Aktualitet / SUPERAKSION për trafikimin e drogës nga Shqipëria në Itali dhe Gjermani/ Arrestohen 55 persona, 27 prej tyre shqiptarë

SUPERAKSION për trafikimin e drogës nga Shqipëria në Itali dhe Gjermani/ Arrestohen 55 persona, 27 prej tyre shqiptarë

Një operacion është zhvilluar në tre shtete të Evropës, për trafikimin e lëndëve narkotike.

Në pranga kanë rënë 52 burra dhe 3 gra, mes tyre 27 shqiptarë, 23 nigerianë, 4 italianë dhe një gambian.

Grupi trafikonte kanabis nga Shqipëria në Itali dhe dërgohej në Gjermani me autobusë e trena.

Mësohet se 5 persona janë arrestuar në Vlorë.

Check Also

Maliqi: Uragani popullor është nisur, askush nuk e ndal në 25 prill

Kur kanë mbetur edhe tre ditë nga votimi i 25 prillit, kandidati për deputet në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − 1 =