Home / Bota / Sulm në Paris, një person ther për vdekje një police pranë komisariatit

Sulm në Paris, një person ther për vdekje një police pranë komisariatit

Një person ka therur një police pranë hyrjes së stacionit të policisë në Rambuje, afër Parisit.

Lajmi u konfirmua nga Ministri i Brendshëm francez, Gerald Dermanin i cili tha se viktima ka humbur jetën për shkak të plagëve.

Motivet e sulmuesit nuk ishin të qarta, por menjëherë pas sulmuesit, personi u ekzekutua nga oficerët e policisë. BFM TV raportoi se ai ishte me kombësi tuniziane dhe ishte qëlluar për vdekje.

Check Also

Politikani hyn me cigare hashashi brenda në Parlament

Çështja e legalizimit të përdorimit të marijuanës nxiti debat të ashpër në parlamentin e Francës. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 − 5 =