Home / Aktualitet / Studimi: Ja çfarë ndodh me pacientët me diabet që infektohen nga Covid-19

Studimi: Ja çfarë ndodh me pacientët me diabet që infektohen nga Covid-19

Një studim i kryer nga hulumtues evropian, vuri në pah se diabeti rrit rrezikun e vdekjes tek pacientët që kontraktojnë me koronavirus të ri (COVID-19) dhe shtrohen në spital.

Check Also

BE pranon certifikatën e vaksinimit për udhëtimet, ja kur do të prezantohet

Komisioni Europian ka pranuar propozimin për “Certifikatën e Gjelbër Dixhitale” dhe pritet që ajo të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × one =