Home / Bota / Stilistja rrok snajperin dhe i bashkohet ushtrisë së presidentit autokrat kundër ‘pushtuesve’

Stilistja rrok snajperin dhe i bashkohet ushtrisë së presidentit autokrat kundër ‘pushtuesve’

Me veshje kamuflazhi, e fytyrën të mbuluar me baltë, Ismaira Figueroa mban fort pozicionin e saj në një kodër. Në dorë ka armën dhe po merr pjesë në një stërvitje madhore ushtarake që simulon një pushtim.

43 vjecarja venezueljanë është artiste make-upi, por edhe një snajperiste tejet e rrezikshme. “ Ndiej se kam lindur për këtë, dhe nëse më duhet të vdes në betejë, jam gati”, shprehet Ismaira që është pjesë e “Milicia”, një forcë paraushtarake civile e bashkangjitur ushtrisë në Venezuelë. Nëna e katër fëmijëve, përfshirë një vajzë tre vjece thotë se do të mbrojë po qe nevoja edhe me jetën e saj vendin e vet dhe regjimin e Nicolas Maduros nga cdo “ushtri pushtuese”.

Në shtëpinë e saj në lagjen Palomera të Karakasit varet një foto e ish liderit venezueljan Hugo Chavez, të cilin e shikon si perëndi. Stilistja tregon se kur iuj bashkua Miliacias ne 2010-tën, nuk e mendonte kurrë se do të bëhej snajperiste. Më thanë ta provoja dhe ia dola, rrëfen ajo. Sekreti I goditjes përherë në shenjë? “ përpara se të tërheqësh këmbëzën, zbraze mendjen krejtësisht dhe përqendrohu vetëm tek frymëmarrja jote. Pastaj relaksohu sërish dhe lëre armën të të befasojë”!

Check Also

Parashikimi i Nostradamusit për mbretëreshën Elisabeth

Fizikani dhe astrologu francez, Michel de Notre Dame, që historikisht njihet si Nostradamus, konsiderohet si …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 10 =