Home / Kryesore / Spanjollët mposhtin durrsakët, merr fund ëndrra e Teutës për në Europa League

Spanjollët mposhtin durrsakët, merr fund ëndrra e Teutës për në Europa League

Teuta e ka mbyllur aventurën e këtij sezoni në Europa League me një humbje 0-4 në Durrës ndaj një kundërshtari shumë të fortë, spanjollët e Granada-s.

Teuta u dorëzua që në pjesën e parë, ku pësoi 3 gola. Soldado realizoi vetëm pas 2 minutave loje, ndërsa Kenedy dhe dy Herrera realizuan edhe dy golat e tjerë.

Edhe ne pjesën e dytë, Granada vijoi dominimin, por u tregua më e përmbajtur duke realizuar vetëm një herë me Herrera-n, i cili e vulosi rezultatin në 0-4.

Ndërkohë, 10 minuta para fundit, Teuta mbeti edhe me një lojtar më pak, pas largimit me kartonin e dytë të verdhë të Beqjajt.

Spanjollët shpartallojnë Teutën, merr fund ëndrra e EuropaSpanjollët shpartallojnë Teutën, merr fund ëndrra e EuropaSpanjollët shpartallojnë Teutën, merr fund ëndrra e EuropaSpanjollët shpartallojnë Teutën, merr fund ëndrra e Europa

Check Also

COVID-19 ‘infekton’ institucionet arsimore të Pogradecit, mbyllet një kopsht, mësues të infektuar në dy gjimnazet e qytetit

POGRADEC COVID_19 ka hyrë në kopshtin dhe gjimnazet e qytetit të Pogradecit. Kopshti ‘’Persefoni Treni’’ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 3 =