Home / Editorial / SPAK-u nis të shkruajë historinë!

SPAK-u nis të shkruajë historinë!

Flamur Vezaj/

Kur fillova te kritikoja menyren si po perzgjidheshin reformatoret e drejtesise dhe personat qe u emeruan ne SPAK, disa miq te huaj (dashamir ndaj Shqiperise) me kerkuan qe ti mbeshtesja dhe mos ti kritikoja publikisht!!

Ne debatin konstruktive me keto miqt, une u mundova te arsyetoja qendrimin tim duke i shpjeguar pse NUK kisha besim tek disa individe te kesaj reforme dhe disa anetareve te SPAK-ut! Por pavaresisht se edhe ata u binden ne ato qe thoja, kerkuan miqesisht qe ti kurseja kritikat deri sa institucionet te merrnin rruge! Une nuk arrita t’ia plotesoja deshiren ketyre miqve dhe here pas here shkruaja dhe ata me mirekuptuan (me sforco)!

Nuk jam fare pishman pse kam shkruar e kritikuar sepse per mua e verteta ka shume rendesi edhe pse ndonjehere miqte e huaj nuk me kuptonin e benin si te merzitur!

Por kjo e fundit, e leshimit te urdher arresteve per dy te vdekurit besoj se do i bind me shume keta te huajt se une kisha te drejte! Kjo puna e leshimit te urdher arrestit ndaj te vdekurit ka ndodh edhe ne kohen me te keqe te prokurorise qe drejtohej nga A.Llalla!

Por kjo nuk do te thote qe pse ka ndosh dikur hajde ta perserisim e sidomos nga “super” prokuroret e SPAK-ut! Ne kete rast nuk i ve faj vetem prokuroreve dembel por edhe oficereve te policise gjyqesore prane prokurorise dhe Policise qe jane marr me ceshtjen!

Kjo tregon se sa do ti ndryshosh emrin institucionit e ta zbukurosh me mbeshtetjen e nderkombetareve ky sistem ka deshtuar!

Keq me vjen per ju qe besuat ne kete institucion dhe sidomos juve miqve te huaj qe shpesh me “bezdisni” me ankesa ne email!
#EnverHoxhenDoEDenoniPasVdekjes#

P.S. Prokuroret e ceshtjes V.Mara e D.Premc

Check Also

DW: Rama në Berlin, nuk pritet nga Merkel, as nga drejtuesit e CDU

Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt, se do të marrë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 1 =