Home / Kryesore / Sot në Gjirokastër,diva e skenës Justina Aliaj me premierën “Etër dhe bij”

Sot në Gjirokastër,diva e skenës Justina Aliaj me premierën “Etër dhe bij”

Marjana CIKU-

Sot ne Gjirokaster, diva e skenes Justina Aliaj me premieren poetike “Eter dhe bij”
Aktorja dhe kengetarja e famshme Justina Aliaj sot ne oren 19.00 ne Odeonin e Gjirokastres shfaq premieren unike poetike “Eter dhe bij”.
Permes nje performimi te rralle, duke alternuar muziken me poezine e tri autoreve te se njejtes gjenealogji, poeteve Lefter, Aleksander dhe Akri Çipa, diva e skenes mbledh sot dhjetra e qindra fansa dhe artdashes ne qytetin e gurte te Jugut. Aktore, artiste dhe miq te artisteve autore te kesaj premiere poetike behen bashke ne eventin artistik qe sfidon pandemine dhe rigorozisht respekton protokollet e mbrojtjes nga COVID-19.
Premiera e mundesuar nga TID Gjirokaster, Bashkia e Gjirokastres dhe Qendra Arberia News, ne kuader te Javes se Trashegimise, starton per here te pare sot ne mbremje ne Gjirokaster dhe vijon ne Tirane, Vlore etj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Check Also

Arrestohet 20 vjeçari në Lezhë, ja çfarë e çoi pas hekurave

Policia e Lezhës ka arrestuar një person gjatë kësaj të mërkure. Shtetasi A.R, 20 vjeç, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + 7 =