Home / Aktualitet / Sot Macron pret Ramën/ Takimi me ftesë të presidentit të Francës

Sot Macron pret Ramën/ Takimi me ftesë të presidentit të Francës

Presidenti francez, Emmanuel Macron, priti në një takim këtë të hënë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama.

Rreth orës 15:30, Rama publikoi pamje nga pritja që u bë nga presidenti francez, ndërsa bashkëngjitur bëri të ditur edhe temat mbi të cilat do të diskutojë me Macron.

“I ftuar nga Presidenti Macron për një drekë pune mbi marrëdhëniet bilaterale, Planin Europian të Investimeve në Ballkan dhe situatën në rajonin tonë”, shkroi Rama bashkëngjitur pamjeve.

Check Also

Vrasja e Mehmet Qemës nxjerr në dritë krime të tjera/ Çfarë zbuloi Policia në magazinën e viktimës

Disa ditë pas vrasjes së 27 vjeçarit Mehmet Qema në zonën e 5 majit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty + 12 =