Home / Kronike / Sot heshti një nga zemrat e dinastisë së madhe sportive

Sot heshti një nga zemrat e dinastisë së madhe sportive

Nga Defrim METHASANI-

E premte e zezë kjo e sotmja. Zemra ndaloi në kohën e paduhur për ish basketbollistin, trajnerin dhe pedagogun Arben Fagu, pinjoll i një familje dhe dinastie të njohur sportive. Ai ishte 64 vjeç dhe kishte për të dhënë akoma në sport. Beni ishte njeriu punëtor dhe profesionist që nuk bënte kompromise në kurriz të së vërtetës dhe ndershmërisë në sport. Lamtumirë mjeshtër. Ngushëllime familjes Fagu, vëllait të madh Gimit, trashgimtarëve të tij, por dhe familjes së madhe të basketbollit dhe sportit shqiptar.

 

Check Also

Basketbollistja e njohur argjentinase i jep gji fëmijës gjatë ndeshjes

Antonella Gonzalez, basketbollistja e njohur u shfaq duke ushqyer me gji vajzën e saj 11-muajshe, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × five =